O nás

Za projektem veribi stojí americká firma VERIBI LLC. Majitelem VERIBI LLC je česko-americký podnikatel John Vanhara, který v minulosti kromě jiného vybudoval firmu SHIPITO na zasílání balíků do celého světa.

VERIBI LLC, dříve OFIPLEX NV LLC, byla původně realitní firma, založená ve státě Nevada, která se zabývala vlastnictvím a pronájmem průmyslových skladů. V současnosti se na plno zabývá těžbou bitcoinu.

 


Náš bývalý sklad v Nevadě

Původně nápad vznikl pro využití přebytečné energie v jednom ze skladu a využití tepla na vytápění v zimě. Při zkoumání jak to zrealizovat jsme zjistili, že je celý trh velmi neprůhledný. Existuje obrovské množství podvodníků, kteří nabízí levné stroje, ale po zaslání krypto platby zmizí ze světa. Není jednoduché zjistit kdo je věrohodným partnerem. Platby se provádí přes nevratné krypto transakce. Stává se, že dochází k velkým zpožděním od objednání po zapojení strojů.

Rozhodli jsme se prakticky vyzkoušet datacentra po celém světě a mezitím budujeme vlastní infrastrukturu. Naším cílem je zajistit co největší efektivitu provozu. Najít spolehlivé možnosti na levné ceny energie, kvalitní hosting, budování vlastní infrastruktury a škálovat objednávky pro dosažení nejlepších cen za stroje. Také hledáme jak nejlépe diverzifikovat a minimalizovat rizika, aby těžit mohl doslova kdokoliv bez velkých starostí.

V každé nabídce máme vlastní peníze. U nových datacenter nejdříve sami vyzkoušíme jejich spolehlivost a po úspěšném testovacím provozu je nabízíme k prodeji.