Co děláme

Těžíme bitcoin. A naším cílem je umožnit těžbu bitcoinu každému a zajistit, aby byl celý proces maximálně bezproblémový. Celý byznys je velmi divoký a neuvěřitelně zajímavý, ale ne vždy jde všechno podle plánu. Je potřeba znát veškerá rizika, pokud vás toto téma zajímá více, přečtěte si naše příběhy z bojiště.

 

Nákup hardware

Nákup ASIC minerů za dobré ceny je klíčová věc v tomto byznysu. Zároveň je to velmi riskantní část celého podnikání. Ty nejlepší obchody jsme udělali tak, že jsme se dokázali velmi rychle rozhodnout. Třeba během pár minut. Během těch několika minut jsme museli ověřit modely ASIC minerů, zjistit přesně podmínky dopravy, dodací lhůtu, stav hardware, zajistit místo, kde budou hostované a zrealizovat platbu přes krypto. Platby přes krypto jsou nevratné a obchody se uzavírají přes chatovací programy. 

Většina nákupů se dělá přímo od obchodníků po celém světě. I velmi zkušeným hráčům se stane, že namísto určitého modelu ASIC minerů je dodán jiný. Viděli jsme případy, kdy i přímo výrobce dodal starší model ASIC minerů než byl objednaný. A viděli jsme, že i zkušení hráči dostali ASIC minery ve velmi špatném stavu – použité a špatně zabalené. Taky se stává, že některé ASIC minery se po cestě rozbijí a je nutné vyřizovat opravy a reklamace. Těžení bitcoinu je stále velmi mladé odvětví. Celý byznys je tak trochu divoký západ a je zapotřebí se v něm bezchybně orientovat. Tuto část kompletně řešíme a rizika spojená s nákupem bereme na sebe.

 

Hosting

Druhým předpokladem pro profitabilní těžbu je zajištění kvalitního hostingu s levnou elektřinou. U všech našich nabídek najdete lokalitu hostingu a cenu za 1 kWh v USD. Na naší online platformě si můžete koupit podíl na těžebním hardware kdy nabídky rozlišujeme na:

 

 1. Aktuální nabídky

  U tohoto druhu nabídky si můžete koupit podíl na těžebním hardware, který už je zapojen, vyzkoušen a připravený k okamžité těžbě bitcoinu. Prošli jsme čekáním od objednání, zajištění hostingu až po zapojení strojů. Vyřešili jsme všechny problémy a když už je ověřeno, že všechny stroje úspěšně těží, tak si koupíte podíl a ve svém účtu vidíte přesně statistiku jak stroje fungují.

  Tento koncept je opravdu velmi unikátní, protože téměř nikdo neprodává již zapojené a vyzkoušené stroje. Vždy se očekává, že si nějaký ten měsíc počkáte než si koupené stroje někde budete moci zapojit. Z tohoto důvodu je cena hardware vyšší, protože podobných nabídek je v současné době nedostatek.

   

 2. Budoucí nabídky

Pro ty co chtějí koupit podíl na hardware za co nejlepší, ceny a nevadí jim čekat několik měsíců do začátku těžby je toto nejlepší řešení. Díky podstatně nižší ceně za nákup hardware než v případě aktuálních nabídek je předpoklad návratnosti investice mnohem rychlejší, ale s vyšším rizikem možných problémů jako např. zpoždění předpokládaného termínu zahájení těžby.

V případě, že vaše stroje nebudou zapojeny do 60 dnů od předpokládaného termínu, máte právo na vrácení peněz (maximálně do výše původní prodejní ceny)

 

Každodenní management a diverzifikace

Z vlastní zkušenosti jsme zjistili různá úskalí při správě ASIC minerů. V jednom hosting centru máme například zapojeno 30ks S19 Pro. Ale několikrát denně se jeden až dva z těchto zapojených strojů na chvíli odpojí. Někdy jsou offline hodinu někdy třeba i hodinu několikrát za den. Naše teorie je, že ASIC miner je umístěn v části datacentra, kde se více přehřívá. A u S19 to přehřívání způsobí vypnutí. Řešíme to, ale je to téměř nemožné, protože tohle je na žebříčku datacentra na nízké prioritě. Někde se nám podařilo trvalé řešení, ale většinou máme pocit, že datacentrum čeká až přejde teplé počasí a pak si zákazník přestane stěžovat. Svým způsobem se jim ani nedivíme. Jsou to však věci po kterých jdeme a vyžadujeme optimální výkon našeho hardware. Takže hledáme možnosti jak to zajistit. A to, že máme větší množství hardware v každém datacentru nám vytváří lepší podmínky na vyjednávání a na lepší zákaznický servis než u zákazníka co má například pouze  jen jeden ASIC miner.

Stalo se nám, že z padesáti Avalon 1166 Pro, které jsme umístili do jiného datacentra byly 2-3 poruchové. Znovu platí, že když jich máme více, tak se nám lépe daří vytvářet tlak na zajištění opravy. V současné době je tak obrovský boom, že nejsou opravářské kapacity. Opravy trvají měsíce a to včetně těch reklamačních. Představte si, že koupíte jeden ASIC a zrovna máte smůlu, že to je ten defektní. Když máte podíl na dvaceti nebo padesáti strojích, tak to, že jeden netěží vás téměř neovlivní. Ale vlastnit jen jeden při stejně velké investici je velmi riskantní. V tomto si myslíme, že raději než mít jeden ASIC  miner je lepší mít 10% podíl na deseti ASIC minerech. Ta diverzifikace je velmi důležitá.

Stejně tak si myslíme, že je důležité diverzifikovat geograficky. Cokoliv se může stát s některým datacentrem. Zažili jsme už stěhování, kdy bylo nutné kvůli poruše transformátoru kompletně přestěhovat hardware do jiného datacentra. Z odstávky na 3-5 dnů se nakonec stala odstávka na skoro měsíc. Nahromadily se problémy a termín se prodlužoval. Když budete mít podíly rozdělené v různých datacentrech a na různém hardware, tak vás zase tyto odstávky tolik neovlivní. Nebudete kompletně offline, ale třeba jen 10% z vaší těžební kapacity bude ovlivněno.

 

Naše přidaná hodnota

 • Možnosti koupit již zapojené a vyzkoušené stroje – těžíte bitcoin ihned.
 • Diverzifikace přes podíly na různém hardware, geografická diverzifikace.
 • Aktivní management a správa, takže nemusíte nic řešit. My se staráme za vás, protože v tom máme vlastní peníze a je to v našem zájmu. 
 • Každý měsíc vám vyplatíme váš vytěžený podíl bitcoinu do vaší peněženky (doporučujeme Trezor hardware penezenku)